X
تبلیغات
رایتل

کاروان سلامتی

کاروان سلامتی در همه موارد......
شنبه 13 آبان‌ماه سال 1385

صفای زندگی را پاس بداریم؛

بسیاری از ما گریه‌های خویش را پنهان می‌کنیم اما اگر نیاز به آن را احساس می‌کنیم باید گریه کرد. زیرا گریه بخشی از زندگی است. هرگز فراموش نکنیم که در آشکار کردن احساساتت آزادیم و این کار اصلا شرم آور نیست. اشک موهبتی است که روح ما را پاکیزه می‌کند
 
‌بیاییم نشاط و صفای زندگی را پاس بداریم؛ آن هم با گذشت و ایثار. عطر معنویت را به سر و روی زندگیمان بپاشیم و با حسن خلق و ادب، نهال محبت و دوستی را در باغچه دلمان بنشانیم، با تفاهم و نه با لجاجت و قهر و یکدندگی و کله شقی .
 
ای عزیز از نشانه‌های بزرگی آن است که هیچ‌گاه از هیچ‌کس توقع نداشته باشید، اما در عین حال از هیچ‌کس محبت خودتان را دریغ نکنید و چون ابری بی‌‌منت، بر هر خراب و آباد ببارید. برخیزید و پایکوبی کنید، دست‌افشان باشید و هر آبرویی که اندوخته‌اید، نثار خاک آن نگار کنید.
 
ای دوست از خدا نخواهید که شما را ببخشد زیرا بخشش کار او است، بلکه از خداوند بخواهید شما را کمک کند. عشق، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آخرین آن. آری تمام سفر، دو گام بیش نیست.  دوست خوبم برخیز تا مهار زندگی‌ات را در دست گیری. راز دوستی در این است که محبت را نه فقط با محبت پاسخ دهید. سعی کنید عشق و محبت خود را خالصانه و به‌طور آشکار نمایان کنید، از روی استدلال و منطق تصمیم بگیرید و سخت‌گیری‌های وسواسانه و احساسی خود را کنار بگذارید.
 
سپاسگزار نعمت‌های خدا باشید و به خاطر نداشتن کفش، گله و شکایت نکنید. <ویل کارنگی> می‌‌گوید: موهبت‌هایتان را بشمارید نه محرومیت‌هایتان را.
تا وقتی می‌‌شود از راه عشق، دیگران را دوست داشته باشیم، نباید در سایه ترحم بایستیم. یک قلب مهربان، یعنی چشمه‌ای از شادی که هر چیز را در اطراف خودش تر و تازه نگه می‌‌دارد.
ای دوست مگذار که سردی دل از سخاوت تو خالی بماند. بیا مرهمی باشیم برای دلهایی‌ که همواره سرشار از عشق و عاطفه هستند. عمر گذشته را چگونه برخواهید آورد.

می‌‌توان این جمله را در دفتر فردا نوشت: خوبی از هر چیز دیگر بهتر است، می‌‌توان با یک گلیم، روز را شب و شب را روز کرد.
 
صداقت و پاکدلی را پیشه سازید، بعد توقع داشته باشید که به حاجت برسید و محروم نشوید.
هر وقت مشکلی برایتان پیش آمد، صبوری و حلم داشته باشید و اطرافیانتان را آزار ندهید. خداوند ستارالعیوب است. زندگی روزمره را خیلی سخت نگیرید. صداقت و پاکدلی شما، تمامی مشکلاتتان را از بین می‌‌برد.
ای دوست عزیز، نصیحت پاکدلان را عمل کنید و بعد توقع داشته باشید.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)